[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
poze cu pesti bolnavi  XML
Forum Index » Boli/tratamente
Author Message
zmeus
Junior member
[Avatar]

Joined: 11/03/2005 13:13:54
Messages: 45
Location: Bucuresti-DR.Taberei
IP:
Offline

nu credeti ca in cadrul galeriei foto ar fi util sa existe fotografii
cu pesti bolnavi (in detaliu) pt ca si incepatori sa poata invata cum sa recunoasca diversele boli
aim icon
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

ba da, dar cine are aparatura necesara macrofotografiilor, si pestii bolnavi la indemana....???????
in cel mai bun caz, se pot folosi linkuri, catre alte site-uri.

later edit...
ar fi trebuit sa subliniez MACROFOTOGRAFII......care sunt ceva mai grei de realizat, atit din pdv tehnic(lentile adaptoare) cit si al "stabilitatii" pestilor...
eventual facut un "acvariu" in care pestele sa poata sta, dar sa nu aibe loc unde sa se miste
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

zmeus wrote:nu credeti ca in cadrul galeriei foto ar fi util sa existe fotografii
cu pesti bolnavi (in detaliu) pentru ca si incepatori sa poata invata cum sa recunoasca diversele boli

Cine are probleme, sa faca bine sa citeasca Despre bolile pestilor, ca sunt si poze si tratamente si medicamente recomandate.
jumbo
Member
[Avatar]

Joined: 22/04/2005 12:00:50
Messages: 120
Location: Bucuresti - Titan
IP:
Offline

Am citit da-s cam neclare pozele de la Despre Bolile Pestilor, cred ca ar fi necesare unele mai bine facute.

ride free
[WWW] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

jumbo wrote:Am citit da-s cam neclare pozele de la Despre Bolile Pestilor, cred ca ar fi necesare unele mai bine facute.

Acum stau si ma intreb si eu...cind ti se imbolnaveste un peste, ce faci mai intii? Pui fuguta mina pe aparatul de fotografiat sau...te straduiesti sa iti dai seama ce are si sa-i aplici imediat tratamentul corespunzator, tinind cont de simptome?

In articolul acesta, asa cum este el facut, mai bine sau mai putin bine, macar vor fi grupate majoritatea bolilor...In caz de doamne fereste, macar stim unde sa cautam si nu mai trebuie sa scotocim netul...Daca boala este identificata corect, se pot gasi si poze si alte explicatii suplimentare.

Este doar un articol informativ, nu o teza de doctorat.
zmeus
Junior member
[Avatar]

Joined: 11/03/2005 13:13:54
Messages: 45
Location: Bucuresti-DR.Taberei
IP:
Offline

eu ma gandeam la ceva de genul asta http://www.fishdeals.com/fish_diseases/dropsy/
aim icon
Adrian Ionut
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 05/02/2004 14:24:13
Messages: 472
Location: Canada - Montreal
IP:
Offline

zmeus wrote:eu ma gandeam la ceva de genul asta http://www.fishdeals.com/fish_diseases/dropsy/


Pai vad ca ti-ai gasit singur rezolvarea problemei. Acum, tot ce-ti mai trebuie e putina engleza...

Cauta si vei gasi, intreaba si ti se va raspunde. (oarecum din Biblie)
Midal
Junior member

Joined: 06/12/2004 16:13:00
Messages: 83
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Chiar si daca avem aparatura necesara relizarii unor fotografii de buna calitate....cine sta sa alerge la toti acvaristi carora leau aparut boli "nepozate" in acvariu?
[Yahoo!]
zmeus
Junior member
[Avatar]

Joined: 11/03/2005 13:13:54
Messages: 45
Location: Bucuresti-DR.Taberei
IP:
Offline

sorry c-am tarziu
Adrian ionut
crezi ca toti vorbesc zilnic in engleza sau alta limba.
se pare ca nu am fost inteles
daca tot ai un peste(si un ap.foto digital) la tratament (sau chiar proaspat decedat)poti face niste poze in detaliu si sa dai niste mici explicatii
este mai simplu sa vezi si sa citesti in limba ta de "bastina"
asa am crezut eu,dar vad ca m-am inselat
aim icon
 
Forum Index » Boli/tratamente
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com