[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Viitorii mei prieteni - jurnal  XML
Forum Index » Nevertebrate de apa dulce
Author Message
Lemon
Senior member
[Avatar]

Joined: 03/03/2014 21:58:13
Messages: 1143
Location: Constanta
IP:
Offline


Cryptic Cherries - West-Africa river
Berea
Membru de baza

Joined: 10/02/2019 02:09:35
Messages: 404
Location: Sibiu
IP:
Offline

Si din pacate am avut primul deces, sa intamplat la orange tank.Testele au indicat asa : ph 6.5 gh 6 kh 1(robabil caci picatura jbl se face direct galbena) tds 215.In acel acvariu treaba merge struna, am 2 3 gravide (una sigur asa am primit o ) , una chiar azi am zarit o cu burta mare deci e proaspata.Nu imi explic cauza desului, singura explicatie dupa mine ar fi o naparlire proasta dar nu inteleg de ce caci am gasit zilnic 1 2 naparliri prin acvariu, la fel se intampla in toate.Cand am primit crevetii bagandui intr o galeata alba am obs si un pui , probabil era la 1mm, abia am reusit sa l iau cu lingurita,acum e triplu,ceea ce mie imi indica o buna activitate in acvariu,in concluzie nu imi explic acel deces,mentionez ca era mascul
Berea
Membru de baza

Joined: 10/02/2019 02:09:35
Messages: 404
Location: Sibiu
IP:
Offline

Si sa mai facem update, dupa ceva pierderi din cauze stiute (am cumparat niste sakura maturi care nu au prea reusit sa se adapteze, 4 morti la numar in zile diferite) am reusit sa am 4 gravide carbon rili, 5 gravide orange plus 15 pui de o sapt , 2 gravide cristal red prl, si vreo 3 gravide sakura red.Deocamdata totul e ok.Am sa atasez ceva poze

image
image
image
image
image

This message was edited 1 time. Last update was at 15/05/2019 13:19:01

 
Forum Index » Nevertebrate de apa dulce
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com